Osłony Okienne

Spotykamy Praktycznie w Każdym Domu.

Osłony okienne pełnią funkcje praktyczne – chronią przed nasłonecznieniem oraz pełnią funkcje dekoracyjne – stanowią element wystroju danego pomieszczenia.

Plisy

Mają postać harmonijki w oknie. Prezentują się ciekawie nie tylko wewnątrz ale także na zewnątrz budynku. Możliwość zastosowanie różnych materiałów pozwala na dobranie plisy do każdego rodzaju pomieszczenia. …

Rolety

Rolety materiałowe stanowią uniwersalne zabezpieczenie przed słońcem. Duży wybór wzorów i kolorów oraz szeroka gama systemów montażu pozwalają na dopasowanie do każdego wystroju wnętrza …

Żaluzje

Żaluzje, to oddzielna grupa osłon okiennych, dostępne w firmie LUKS KOLOR od ponad 25 lat. Osłony dopasowane do każdego typu okna …

Verticale

Verticale, czyli żaluzje pionowe, poprzez podkreślenie pionu sprawiają, że pomieszczenie “zyskuje” na powierzchni. Dzięki odpowiedniemu doborowi tkanin lameli vertical może stać się bardzo …

Shutersy

Mauris non tempor quam, et lacinia sapien. Mauris accumsan eros eget libero posuere vulputate. Etiam elit elit, elementum sed varius at, adipiscing vitae est.Mauris accumsan eros eget libero.

Moskitiery

Moskitiera to siatka, które zabezpiecza twój dom przed różnego rodzaju insektami, owadami oraz pyłkami z drzew. W naszej ofercie można znaleźć kilka rodzajów  moskitier.

Osłony okienne wewnętrzne można spotkać praktycznie w każdym domu.

Osłony okienne pełnią funkcje praktyczne – chronią przed nasłonecznieniem oraz pełnią funkcje estetyczne – stanowią element wystroju danego pomieszczenia.

Mamy kilka możliwości osłon okiennych:

  1. PLISY – mają postać harmonijki w oknie. Prezentują się ciekawie nie tylko wewnątrz ale także na zewnątrz budynku. Możliwość zastosowanie różnych materiałów pozwala na dobranie plisy do każdego rodzaju pomieszczenia. W kuchni czy łazience idealnie nadają się materiały wodoodporne – które nie namakają. Z kolei do pomieszczeń mocno nasłonecznionych czy okien dachowych idealnie sprawdzają się materiały z powłoką PERFLEX – powłoka teflonowa, odbijająca promienie słoneczne.
  2. ROLETY – tutaj można wyróżnić rolety materiałowe oraz rolety dzień-noc. Rolety dzień-noc w przeciwieństwie do materiałowych składają się z pasów materiałowych o różnej przepuszczalności. Rolety mogą figurować jako: mini, wolnowiszące, w kasetkach – z prowadnicami płaskimi lub przestrzennym, dachowe.
  3. ROLETY RZYMSKIE – stanowią świetną alternatywę dla firanek i zasłon – poprzez zastosowanie materiałów cienkich – firanowych lub grubszych. Dostępne są także tkaniny typu BLACKOUT które są całkowicie nieprzepuszczalne. Mogą posiadać marszczenia pionowe bądź poziome, taśmy ozdobne.
  4. ŻALUZJE – wyróżniamy podział ze względu na zastosowany materiał: aluminiowe – o szerokości lameli 16mm. 25mm, 50mm, oraz drewniane i bambusowe o szerokości lameli 25mm, 50mm. Żaluzje drewniane i bambusowe są obecnie szalenie modne. Nie tylko zaciemniają pomieszczenie ale  także tworzą niepowtarzalny klimat. Dostępność kolorów od drewnopodobnych po anodowane.

Osłony okienne zostaną opisane w innych postach na tym blogu. Każda osłona ma swój klimat i inną charakterystykę. Tak jak różni są ludzie i ich domy, tak różne muszą być osłony okienne. Zapraszam do lektury.